با ثبت‌نام در سایت و ارتقاء حساب می‌تونید به تمام فایل‌ها دسترسی داشته باشید و در هر زمان آپدیت های اونها رو رایگان دریافت کنید.

همین امروز ثبت نام کن
بیست‌تمزمقالات آموزشیمقالات آموزشی وردپرسرفع مشکل خطای Briefly unavailable for scheduled maintenance

رفع مشکل خطای Briefly unavailable for scheduled maintenance

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا نوشته شده با زبان php است. شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که سعی در به‌روزرسانی یک افزونه وردپرس داشته باشید و با یک صفحه فریز شده مواجه شده و مجبور به بارگزاری صفحه شوید و پس از آن با خطای Briefly unavailable یا برای تعمیرات برنامه‌ریزی شده در دسترس نیست مواجه شده باشید.

باید به شما بگوییم که نگران نباشید و به راحتی باهم می‌توانیم این خطا را رفع کنیم.

چرا خطای Briefly unavailable را دریافت می‌کنیم؟

هنگامی که در سیستم وردپرس برای به‌روزرسانی یک افزونه اقدام می‌کنید وردپرس به حالت نگه‌داری موقت می‌رود هنگامی که خطای تعمیرات برنامه‌ریزی شده را مشاهده می‌کنیم باید بدانیم وردپرس این پیغام را نمایش می‌دهد تا بازدیدکنندگان در جریان باشند تغییراتی در حال رخ دادن بر روی سایت وردپرس شما است.

فرض کنیم شما افزونه‌های وردپرس خود را به‌روزرسانی کرده‌اید و شخصی به سایت شما سر می‌زند، او پیش خود می‌گوید که خب، سایت درحال به‌روزرسانی است و بعدا مراجعه می‌کنم. خلاصه کلام اینکه این یک پیغام عادی است و مشاهده موقتی آن جای نگرانی ندارد.

اما مشکل هنگامی پیش می‌آید که این پیغام از سایت ناپدید نشود و باقی بماند. در اینجا دیگر با یک پیام عادی روبه‌رو نیستیم و باید به فکر چاره باشیم. معمولا زمانی که سرور دیر پاسخ می‌دهد و یا به دلایلی روند به‌روزرسانی قطع می‌شود این پیغام باقی می‌ماند.

چگونه اقدام به رفع خطای تعمیرات برنامه‌ریزی شده کنیم؟

هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد، وردپرس یک فایل با نام .maintenance در دایرکتوری محل نصب‌اش می‌سازد. در حالت عادی پس از به‌روزرسانی کامل، وردپرس اقدام به حذف این فایل می‌کند اما زمانی که فرایند آپدیت کامل نمی‌شود این فایل هم باقی می‌ماند و باعث می‌شود پیغام موردنظر باقی بماند.

راه حل رفع این موضوع این است که فایل .maintenance را به صورت دستی حذف کنیم.

از طریق FTP یا فایل منیجر کنترل پنل هاست خود به فایل‌های سایت‌تان دسترسی پیدا کنید. به محل نصب وردپرس بروید (در جایی که پوشه‌ی wp-content , wp-admin , wp-includes قرار دارد) و به دنبال فایل .maintenance بگردید و آن را حذف کنید.

به صفحه‌ی اصلی سایت‌تان مراجعه کنید و آن را رفرش کنید. ترجیحا کش مرورگر را پاک کنید (با استفاده از ctrl + f5 ). در صورتی که فایل .maintenance  را حذف کرده باشید مشکل رفع شده است و دیگر پیغام خطای Briefly unavailable را مشاهده نخواهید کرد.

به امید اینکه این مقاله‌ی آموزشی به شما در حل مشکل‌تان کمک کرده باشد، موفق و پیروز باشید.