با ثبت‌نام در سایت و ارتقاء حساب می‌تونید به تمام فایل‌ها دسترسی داشته باشید و در هر زمان آپدیت های اونها رو رایگان دریافت کنید.

همین امروز ثبت نام کن

افزایش حافظه php در وردپرس

آیا با خطای Allowed memory size در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این خطای یکی از شایع‌ترین ارورهای وردپرس است و شما به عنوان مدیر یک سایت وردپرسی می‌توانید با افزایش حافظه php در وردپرس این مشکل را حل کنید. در این مقاله‌ی آموزشی می‌بینیم که چگونه حافظه PHP را در وردپرس افزایش دهیم؟

خطای محدودیت حافظه‌ی وردپرس چیست؟

وردپرس با زبان php نوشته شده است که این زبان یک زبان سمت سرور است و هر وب‌سایت برای اجرای درست وردپرس نیاز به میزبان مناسبی برای وردپرس دارد.

سرورهای وب هم دقیقا مانند هر کامپیوتر دیگری هستند. آنها برای ذخیر‌سازی اطلاعات برنامه‌ها نیاز به حافظه کافی دارند. مدیران سرورها معمولا مقدار حافظه‌ی خاصی را به برنامه‌های مختلف از جمله پی‌اچ‌پی اختصاص می‌دهند.

هنگامی که وردپرس سایت شما به حافظه‌ی بیشتری از مقداری که به آن اختصاص داده شده است نیاز پیدا می‌کند، شما با خطای محدودیت حافظه در وردپرس مواجه می‌شوید.

وردپرس به صورت پیش‌فرض و به طور خودکار تلاش می‌کند تا محدودیت مموری در پی‌اچ‌پی را به کمتر از ۶۴ مگابایت تغییر دهد. اما با این حال، این مقدار به اندازه کافی بالا نیست و مشکل را حل نمی‌کند.

حالا بیایید بنشینیم و ببینیم چگونه می‌توان محدودیت حافظه‌ی پی‌اچ‌پی در وردپرس را افزایش داد تا از خطای Allowed memory size خلاص شویم.

افزایش محدودیت حافظه پی اچ پی در وردپرس

اولین قدم ویرایش فایل wp-config.php موجود در محل نصب وردپرس‌تان است. با استفاده از یک کلاینت FTP و یا با ورود به کنترل پنل هاست‌تان (دایرکت ادمین یا سی‌پنل یا…) و ورود به فایل‌منیجر به محل نصب وردپرس بروید و فایل wp-config.php را پیدا کنید و اقدام به ویرایش آن نمایید.

خط That’s all, stop editing! Happy blogging. را پیدا کنید و یک خط قبل از آن کد زیر را وارد کنید:

این کد محدودیت حافظه‌ی پی‌اچ‌پی در وردپرس را تا ۲۵۶ مگابایت افزایش می‌دهد.

پس از انجام این کار باید فایل wp-config.php را ذخیره کنید و اگر آن را روی کامپیوتر خود ویرایش کرده‌اید مجددا روی سرور آپلود کنید.

اکنون صفحه‌ی اصلی سایت خود را باز کنید و احتمالا خطای مربوط به محدودیت حافظه ناپدید شده است و سایت شما مجددا در دسترس قرار گرفته است.

در صورتی که این راه‌حل برای شما جواب نداد بدین معناست که هاست شما اجازه افزایش حافظه php در وردپرس را نمی‌دهد. با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید چگونه به صورت دستی محدودیت حافظه php در وردپرس را رفع کنید.

این مقاله‌ی آموزشی در اینجا به پایان رسید. امیدواریم که به رفع مشکل شما کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید.